• 24x7 Destek
  • +90 544 512 04 29

Blog

Neden İple Erişim

İPLE ERİŞİM (ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK) HİZMETLERİ

Art-Ra, iskele, vinç gibi geleneksel yöntemlerle ulaşılması mümkün olmayan yüksek ya da derin noktalarda yapılacak çalışmalar için İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık) hizmetleri sunmaktadır.

Petrol rafinerileri, doğalgaz tesisleri, petrokimya endüstrisi, inşaat sektörü, rüzgâr türbinleri, silolar ve macera ve eğlence parkları gibi, birbirinden farklı sektörlerde faaliyet gösteren Art-Ra, her türlü iple erişim, yüksekte çalışma, NDT tahribatsız muayene, montaj, denetleme, bakım ve onarım gibi çok çeşitli işleri, güvenli, hızlı ve kaliteli olarak tamamlamaktadır.

Neden İple Erişim? sorusuna cevap, güvenli, hızlı, kaliteli ve ekonomik olacaktır.

İple Erişim Güvenlidir, çünkü işin tamamı, uluslararası yüksekte çalışma sertifikalarına sahip İple Erişim Teknisyenleri tarafından yapılır, kalifiyesiz işçi kullanılmaz. Bu sayede sıfır iş kazası ilkesi korunmuş olur, projeler yarım kalmaz.

İple Erişim Hızlıdır, çünkü ulaşılması zor ve tehlikeli bölgelerdeki işler için kurulması gereken emniyet hatları ve alınması gereken güvenlik önlemleri İple Erişim Teknisyenlerinin temel eğitimleri içerisinde yer alır, ikinci bir ekibe ihtiyaç duyulmaksızın iş başı yapılır.

İple Erişim Kalitelidir, çünkü yüksekte çalışma güvenlik ekipmanlarına tamamen hâkim ve boşluk hissi ile sorunu olmayan İple Erişim Teknisyenleri, sektörel gelişmeleri takip eden, işin inceliklerini araştıran yüksek eğitimli kişilerdir; işi aceleye getirmezler.

İple Erişim Ekonomiktir, çünkü yüksekte çalışma için kullanılan geleneksel vinç ve iskele yöntemlerindeki gibi, çalışma öncesi bölgeye ulaşım, zemin hazırlığı, kurulum, çalışma sonrası söküm ve tahliye gerektirmez. Çalışma sırasında ise zeminde yer kaplamadığı için diğer ekiplerin işlerini engellemez.

Detaylı İncele

Cam Temizliği

Cam ve Yüzey Temizliği

Art-RA İple Erişim firması olarak, profesyonel kadrolarımız ile erişilmesi zaman alan, maliyeti yüksek vede platform iskele kurulumunun zor olduğu Cam ve Yüzey Temizliği gereken alanlarda ürettiğimiz çözümler ile siz müşterilerimize destek vermekten mutluluk duyarız.

 

Uluslararası sertifikasyona sahip personellerimiz ile güvenli, ekonomik ve hızlı bir şekilde sorunlarınıza çözümler üretmekteyiz.

Detaylı İncele

Tırmanış Faaliyetleri

Art-Ra olarak amaçımız , toplu şirket faaliyetlerinde dağcılık , yürüyüş , kamp gibi etkinlikler yapmak . 

Detaylı İncele

Hizmetlerimiz

İple Erişim

Kaya Islahı 

Köprülerin Bakımı

Gemi ve Tersane Bakımı

Cam Temizliği

Dağcılık 

Detaylı İncele

Köprülerin Bakımı

Art-Ra Köprü Bakımı 

1. Ahşap Köprüler

2. Ön gerilmeli köprüler

3. Çelik köprüler

4. Aleminyum köprüler

5. PCC köprüler

6. Rcc Köprüler

7. Beton Köprüler vs.,

Köprü yapımı her ne olursa olsun düzenli bir bakıma ihtiyacı vardır. Bizler iple erişim teknisyenleri olarak köprülerin durumunu yakından takip etmekteyiz. 

Yaptığımız incelemeden sonra köprüde yapabileceğimiz işler şu şekilde Köprü led aydınlatma, Askı halat değişimi, Beton köprülerde su gideri montaj demontaj vs., tarihi köprülerde restorasyon çalışmaları, kafes köprülerde kaynak ve boya kontrolleri, vs.

Köprülerde yapacağımız iş her ne olursa olsun Art-Ra olarak sizlere çözüm ortağı olmak bizim için büyük bir öneme sahiptir.

Yaptığımız çalışmalar hepimiz için verimli çalışama olmaktadır.

sektördeki çalışmalarınız için daha doğru ve uygun çalışmalar planlıyor, fayda sağlayan çalışma sunuyoruz. 

 

Detaylı İncele

Rüzgar Enerji Santralleri

RÜZGÂR TÜRBİNLERİ

 

Art-Ra , RES’lerde ( Rüzgâr Enerji Santralleri ), kurulumundan, işletmeye ve tüm bakım aşamalarında Ulusal ve Uluslararası deneyimi yüksek, sertifikasyon seviyeleri üst düzeyde olan teknisyenleri ile her türlü hizmeti vermektedir.

 

RES ( Rüzgâr Enerji Santralleri ) HİZMETLERİ

 

  • Her türlü kule içi temizliği ( platform altı, iç yüzey, kablo vb. )
  • Türbinlerin her türlü dış yüzey temizliği ( kule, nacelle, hub, kanat )
  • Her türlü kanat kontrolü ve tamiri
  • Kule içi kablo değişimleri, yaşam hatları montajı ve sökümü
  • NDT (Tahribatsız muayene )
  • Torklama
  • Her türlü fotoğraflama ve raporlama
  • İş Güvenliği danışmanlığı

Detaylı İncele